Pırlanta Tektaş, Pırlanta Baget Yüzük, Pırlanta Setler, Pırlanta Yüzük Modelleri, Evlilik Teklifi Yüzükleri

   Milyonlarca yıl boyunca sıcak, soğuk, rüzgar, su ve basınç gibi doğa güçlerinin etkisi altında, yeryüzünün derin katmanlarında varlığını sürdüren ve büyük güçlüklerle yeryüzüne çıkartılan Elmas, günümüzde değerli sanatkarların ellerinde özenle işlenerek ve çeşitli kesimlerde şekillendirilerek göz kamaştıran pırlantaya dönüşür.

    Pırlanta, elmasın içinde varolan sonsuz ışıltı ile içindeki ateşi açığa çıkaran ve büyük bir ustalık gerektiren elmasın özel bir kesim biçimidir. Pırlanta, Değişmeyen beyaz ve duru görüntüsü ile saflığın, güzelliğin, sevginin, sonsuz aşkın ve bütün bunların yanında gurur, zenginlik ile gücünde simgesi haline gelmiştir. 

Pırlantanın Kıymetini Belirleyen, Tüm Dünyada da Uygun olarak Görülen 4c Kuralı Vardır.

Pırlanta ne kadar büyük tek bir parça şeklinde bulunursa o kadar değerlidir.

"D - E - F" renksiz,  "G - H - I" çok hafif renk sınıfındadır. "F - G - H - I" en çok tercih edilen renklerdir. Tek başına kullanılan bu pırlantalar beyaz görünümdedir. 

 İzlerin çoğu çok küçük olduklarından çıplak gözle görülemez. Bir pırlantanın lekeleri ne denli az ise, Kıymeti de O kadar Çoktur. Çünkü Lekesiz Taş Çok nadir bulunur.

Pırlantanın Kesimleri, Markiz,Armut,Kalp,Zümrüt,Prenses,Parlak,Yavarlak Kesim, Online Altın Alışveriş Mağazası, Pırlanta Alışveriş Sitesi, Online Mağazam

Pırlantanın Maddesel Özelliği Tamamen Doğadan Kaynaklanır. İnsanoğlunun pırlantaya kattığı tek özellik Kesim Olmuştur. O göz kamaştıran ışıltısı, kesimin ustalığına ve Kullanılan Teknolojiye bağlıdır. En popüler olanı, Tektaşlarda Gördüğümüz Yuvarlak kesimdir.

 PIRLANTALI ÜRÜNLER HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE SİPARİŞ VERMEK İÇİN İLETİŞİM BİLGİLERİMİZDEN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Siteden Yazın

Telefonla Ulaşın

Mağazamızı Ziyaret Edin

Ürün Resmi İsteyin

Mail Atın

Ürün Videosu İsteyin